Answer:
The speed increases (45—>47—>49) then decreases (48—>47) over time.
Step-by-step explanation:
HOPE THIS HELPED ✨
8
46
is equivalent to 4
23
because 4 x 2 = 8 and 23 x 2 = 46
12
69
is equivalent to 4
23
because 4 x 3 = 12 and 23 x 3 = 69
16
92
is equivalent to 4
23
because 4 x 4 = 16 and 23 x 4 = 92
Answer:
0.17 cents per ounce, which is the 20 ounce
Step-by-step explanation:
3.40 / 20 = 0.17 cents per ounce
2.10/14 = 0.15 cents per ounce
30+7+200, 7+30+200, 230+7, 207+30 200+37