1answer.
Ask question
Login Signup
Ask question
All categories
  • English
  • Mathematics
  • Social Studies
  • Business
  • History
  • Health
  • Geography
  • Biology
  • Physics
  • Chemistry
  • Computers and Technology
  • Arts
  • World Languages
  • Spanish
  • French
  • German
  • Advanced Placement (AP)
  • SAT
  • Medicine
  • Law
  • Engineering
Elis [28]
1 year ago
11

Jordan fills several bags of oranges . This line plot shows the wait of each bag.

Mathematics
1 answer:
Alexandra [31]1 year ago
6 0

Answer:  1 1/8 or 9/8

Step-by-step explanation:

5 1/2-4 3/8= 1/ 1/8

You might be interested in
Find the unit rates: 8 ounces for $0.89? 32 ounces for $2.39?
Lilit [14]

Answer:

.89/8=.11

2.39/32=.07

Step-by-step explanation:

.89/8=.11

2.39/32=.07

6 0
2 years ago
In ΔNOP, o = 130 cm, ∠O=61° and ∠P=40°. Find the length of n, to the nearest 10th of a centimeter.
Amiraneli [1.4K]

Answer:

145.9

Step-by-step explanation:

Gave up on delta math.

4 0
2 years ago
Read 2 more answers
What is the solution of this proportion 4/9 = 6/d
Alchen [17]

Answer:

d = 2/27

Remember that when a variable is times with a number you <u>divide</u> the number on both sides.

When a variable is divided by a number, you <u>multiply</u> the number on both sides.

Hope this helps you and thank you !!

4 0
3 years ago
HELP ASAP
Oliga [24]

Answer:

27.5cm^2

Step-by-step explanation:

you can cut the triangle to make two right triangles

so 11 is the height and the width is 2.5 since your cutting the triangle in half

so 11x2.5=27.5 since its a right triangle you have to divide by two 27.5/2=13.75

that's the answer for one of the triangles now multiply it by two since you need the two right triangle to make the other triangle so the answer is 27.5

5 0
3 years ago
Someone help !!!<br> ill do anything i promise
prisoha [69]

Answer:

1/600, 6/100, 1/1400

Step-by-step explanation:

4 0
3 years ago
Other questions:
  • What is the slope of the line containing the points (5,4) and (5,-3)?
    14·1 answer
  • Two large lemonades cost $2.18 and three small lemonades cost $2.22. If Jacob bought five large lemonades and two
    14·1 answer
  • Nathan cell phone company charges a monthly rate of $12.95 and $.25 a minute per call the bill for X minutes is $21.21 write any
    7·1 answer
  • Help me please please ill mark as brainliest !!
    7·1 answer
  • Who wants free coins? just tell meh thx
    5·2 answers
  • If the perimeter is 86in and the length is 25 what is the width
    7·1 answer
  • Unit 7 - Mid Unit Assessment - Grade 8
    12·1 answer
  • Need help benja plz...​
    9·2 answers
  • What is the complete factorization of the polynomial below
    12·1 answer
  • Simplify: 5 + p &gt; 3<br><br> A.p &lt; 8<br> B.p &gt; 8<br> C.p &lt; - 2<br> D.p &gt; - 2
    9·2 answers
Add answer
Login
Not registered? Fast signup
Signup
Login Signup
Ask question!