1answer.
Ask question
Login Signup
Ask question
All categories
  • English
  • Mathematics
  • Social Studies
  • Business
  • History
  • Health
  • Geography
  • Biology
  • Physics
  • Chemistry
  • Computers and Technology
  • Arts
  • World Languages
  • Spanish
  • French
  • German
  • Advanced Placement (AP)
  • SAT
  • Medicine
  • Law
  • Engineering
andrew-mc [135]
1 year ago
7

Find the surface area of the pyramid. The side lengths of the base are equal.

Mathematics
1 answer:
shtirl [24]1 year ago
7 0
This is how to do it

You might be interested in
Write an exponential model given the two points ​(​6,130​) and ​(7​,220​).
Katyanochek1 [597]

Answer:

<u>y=90x−410</u>

Step-by-step explanation:

in point-slope form, this would be...

y−130=90⋅(x−6)<-----

If you convert this to slope-intercept form this would be...

y=90x−410

5 0
2 years ago
plz some one help/ If the​ x- and​ y-values in a​ one-to-many relation are​ reversed, then in the resulting relation ( ) input o
Reika [66]

Answer:

I don't know honestly

6 0
2 years ago
Which box of grass seed gives the better value for money?
Elena-2011 [213]
1000 g boxes costing 19.50
7 0
2 years ago
F(n) = 1.25n + 6.25 ; 25 the explicit rule for a sequence and one of the specific terms is given find the postion of the given t
Lina20 [59]
Add 25 and 6.25 then divide by 1.25 and it should give you n
7 0
2 years ago
Micaela tried to rotate the square 180° about the origin.
statuscvo [17]

Answer:

No, the vertices of the image and pre-image do not correspond.

Step-by-step explanation:

3 0
3 years ago
Read 2 more answers
Other questions:
  • Find the measure of x for this shape.<br><br>A. 36<br>b.28<br>c.32<br>d.22
    9·1 answer
  • (-9)-(-13)+(3)<img src="https://tex.z-dn.net/?f=" id="TexFormula1" title="" alt="" align="absmiddle" class="latex-formula">
    8·1 answer
  • Help me with this please
    7·2 answers
  • Help on this question ​
    5·1 answer
  • What is 3,024 divide by 336
    11·2 answers
  • Please help<br> Thankssssss
    15·2 answers
  • What is the aswer ??????​
    7·2 answers
  • Population Growth Using 20th-century U.S. census data,
    11·1 answer
  • You can buy 5 oranges for $2.50. What is the unit rate for 1 orange? How much would 8 oranges cost?
    10·1 answer
  • A mountain climber descends a cliff at a rate of 2.5 ft/second. Write an equation modeling the change in elevation (variable = c
    10·1 answer
Add answer
Login
Not registered? Fast signup
Signup
Login Signup
Ask question!