1answer.
Ask question
Login Signup
Ask question
All categories
  • English
  • Mathematics
  • Social Studies
  • Business
  • History
  • Health
  • Geography
  • Biology
  • Physics
  • Chemistry
  • Computers and Technology
  • Arts
  • World Languages
  • Spanish
  • French
  • German
  • Advanced Placement (AP)
  • SAT
  • Medicine
  • Law
  • Engineering
ZanzabumX [31]
2 years ago
6

What is 48 times 22 1/2 times 32 equal to?

Mathematics
1 answer:
BlackZzzverrR [31]2 years ago
4 0
The simplified answer is 34560
You might be interested in
A 25-pound bag of fertilizer is on sale for $40. What is the price per ounce of the fertilizer?
REY [17]

Answer:

1.60

Step-by-step explanation:

6 0
2 years ago
I need help what’s 6.4 divided by 1.6
Tanya [424]

Answer:

4

Step-by-step explanation:

6.4 / 1.6 = 4

1.6 goes into 6.4 four times

7 0
3 years ago
Read 2 more answers
Which model shows 1/2 times 1/3
arlik [135]

Answer:

Where's the model?

7 0
2 years ago
Read 2 more answers
Simplify the expression:<br> 5(-1 + x) =
mamaluj [8]

Answer:

5x-5

Step-by-step explanation:

hope this helped!

6 0
3 years ago
Read 2 more answers
7.1 is 10 times smaller than
Aleks [24]
7.1 is ten times smaller than 71
8 0
3 years ago
Read 2 more answers
Other questions:
  • 3x + 2y = 10 2x + 3y = 15/2
    5·1 answer
  • Write a 3-digit number using digits 2, 9, 4
    9·2 answers
  • each Locker requires 3 ft of space how many lockers can the school build with 43 ft of space how much space will the school have
    15·1 answer
  • -4b+9&lt;-7?<br> answer please
    9·1 answer
  • The table below shows the percentage of households that own a microwave in different countries. Construct a stem and leaf plot o
    10·1 answer
  • what is the equation of the line parallel to the line y= -2x +4 that passes through the point (0,-2)?
    15·1 answer
  • What is the sum of the first 9th terms [S(9)]
    9·1 answer
  • WHAT IS THE MEDIAN pls help
    10·1 answer
  • Please... help me..I have a confusion..<br><br>is the (-5 + -3 ) is =( -5 - +3)​
    15·1 answer
  • $8.00 × 20 = $160 in 2 hours
    8·2 answers
Add answer
Login
Not registered? Fast signup
Signup
Login Signup
Ask question!