M= 4 - 9 / 2 - 1
That’s really it
To find the answer, you divide the price by the amount of pencils. This should lead you to have individual Brand A pencils at $0.15 and individual Brand B pencils at $0.12, making Brand B the better buy.
Answer:
No, only sufficient for 24 bags
Step-by-step explanation:
6 ÷ ¼ = 6×4 = 24
She has enough for 24 bags
Not sufficient for 28 bags
Answer:
here is your answer
Step-by-step explanation:
it is the slope its not that hard to figure out