1answer.
Ask question
Login Signup
Ask question
All categories
  • English
  • Mathematics
  • Social Studies
  • Business
  • History
  • Health
  • Geography
  • Biology
  • Physics
  • Chemistry
  • Computers and Technology
  • Arts
  • World Languages
  • Spanish
  • French
  • German
  • Advanced Placement (AP)
  • SAT
  • Medicine
  • Law
  • Engineering
Alisiya [41]
2 years ago
6

Without using the formula, work out the gradient of the graph shown.

Mathematics
1 answer:
Harman [31]2 years ago
3 0

Answer:

1/3

Step-by-step explanation:

You might be interested in
Can someone pls answer this because I only got 30 min with like 25 questions left
Arlecino [84]
M= 4 - 9 / 2 - 1

That’s really it
6 0
3 years ago
Please Help!!!! I really need help plz hurry
Lisa [10]
To find the answer, you divide the price by the amount of pencils. This should lead you to have individual Brand A pencils at $0.15 and individual Brand B pencils at $0.12, making Brand B the better buy.
8 0
3 years ago
Question: Sara has 6 pounds of jelly beans to fill Easter treat bags. Each bag will contain 1 4 of a pound of jelly beans. Does
san4es73 [151]

Answer:

No, only sufficient for 24 bags

Step-by-step explanation:

6 ÷ ¼ = 6×4 = 24

She has enough for 24 bags

Not sufficient for 28 bags

4 0
3 years ago
Read 2 more answers
Y=x^2+ bx + C; (5,8)
katen-ka-za [31]

Answer:

here is your answer

Step-by-step explanation:

7 0
4 years ago
What does 55 represent y=55x+20
emmainna [20.7K]

it is the slope its not that hard to figure out

4 0
3 years ago
Other questions:
  • The coordinates for the vertices of a patio are (1,5) (6,5) (6,1) and (1,1). Each grid square has a length of 5 feet. Find the p
    8·2 answers
  • PLEASE HELP QUICK
    6·2 answers
  • I just wanted to say that brainly says it takes around 10-20 minutes for a person to answer a question but I've been waiting for
    13·1 answer
  • Hii! please help i’ll give brainliest
    13·1 answer
  • Federico has $36 to spend on clothes. He wants to buy a shirt for $8 and the rest on pants that are on sale for $10 a pair. Whic
    9·1 answer
  • What is the answer of 1/2 x 2 1/3 =
    7·2 answers
  • A square has an area of approximately 500 square feet. Which of the following would be the most reasonable estimate of the lengt
    14·1 answer
  • You buy a 625.05 mL container of dish soap. You already have 142.71 at home. How many mL do you have in total
    11·1 answer
  • Identify m∠C in the triangle shown. (ASAP PLS HELP!)
    13·2 answers
  • According to the histogram of travel times to work from the US 2000 census (Page 6 of "Journey to Work: 2000"), roughly what per
    7·1 answer
Add answer
Login
Not registered? Fast signup
Signup
Login Signup
Ask question!