1answer.
Ask question
Login Signup
Ask question
All categories
  • English
  • Mathematics
  • Social Studies
  • Business
  • History
  • Health
  • Geography
  • Biology
  • Physics
  • Chemistry
  • Computers and Technology
  • Arts
  • World Languages
  • Spanish
  • French
  • German
  • Advanced Placement (AP)
  • SAT
  • Medicine
  • Law
  • Engineering
Fantom [35]
1 year ago
15

Fifty 11th graders were asked to select a favorite pattern out of 6 choices.

Mathematics
1 answer:
NISA [10]1 year ago
4 0
Answer is b I have 89 money because left to
You might be interested in
4d+q=14.95. Find d and q.
goldenfox [79]

Answer:

I love algebra anyways

The ans is in the picture with the  steps how i got it

(hope this helps can i plz have brainlist :D hehe)

Step-by-step explanation:

6 0
2 years ago
Consider the set whose elements are the graphs having vertex set {1, 2, 3, 4}, and consider the relation on that set, where two
Damm [24]

Answer:

7

Step-by-step explanation:

Let S be the set of all graphs having vertex set  \{1,2,3,4\}. The relation \rho is defined over S such that

the graphs G and H are equivalent provided that they have same number of edges. Then, the number of equivalence classes depends on how many edges can be there in the vertex set \{1,2,3,4\} .

The number of edges is 0 forms a disconnected graph which makes an equivalent class.

The graphs of 1 edge makes an equivalent class.

The graphs of 2 edges makes an equivalent class.

The graphs of 3 edges makes an equivalent class.

The graphs of 4 edges makes an equivalent class.

The graphs of 5 edges makes an equivalent class.

In similar way, the only graph of 6 edges is complete graph which forms another equivalent class.

Hence,the total number of equivalent classes is 7.

8 0
2 years ago
What do you call the number that you divide by?
skelet666 [1.2K]

Answer:

the number that you divide by is called the dividend and the number which the dividend is being divided by is the divisor.

7 0
2 years ago
Find the missing number in 7.5+(4.8+9.9)=
777dan777 [17]
I know the answer is 22.2

6 0
3 years ago
The rise and run of the line, state the slope in simplest form
Deffense [45]

Answer:

it is called horizon simple question simple answer

8 0
8 months ago
Other questions:
  • PLEASE HELP!! WILL MARK BRAINLIEST AND THANK YOU!!!
    10·1 answer
  • Michael spent $18 at a local farmers’ market. Apples cost $2 each and peppers cost $3 each. Select the equation that represents
    5·2 answers
  • Madeline estimated the product of 3.56 and 8.3
    8·2 answers
  • 2 3/4 pound of veggie burgers for $8.80 what is the unit price per pound of veggie burgers
    8·1 answer
  • Help please!!
    11·2 answers
  • Plzzzzz help me with this math plzzzz
    9·2 answers
  • 5x6x6x6x6x6xx6x6x6x6
    8·1 answer
  • Whats the slope form?
    9·1 answer
  • Each bottle of perfume contains
    12·1 answer
  • Solve the following system of equations for all three variables.
    10·1 answer
Add answer
Login
Not registered? Fast signup
Signup
Login Signup
Ask question!