The weight is proportional to the price. So if 10lb cost $18.24, quarter as much (2.5lb) would cost four times less($18.24÷4=$4.56).
Answer:

Step-by-step explanation:
Considering the expression

Solution Steps:

as

so


join 
so






so


so



Therefore

It is better if you purchase the 12 pack of 1.4 to point one ounce bars for 2 cents less and get more and pay less and get more
By hypothesis, Deon is riding at a speed of 22.4 kilometers per hour. So each hour, he completes 22.4 km.
If he rides for 7 hours, he completes 22.4 * 7 = 156.8 km
So in 7 hours, he rides 156.8 kilometers.
Hope this helps! :)
Step-by-step explanation: