1answer.
Ask question
Login Signup
Ask question
All categories
  • English
  • Mathematics
  • Social Studies
  • Business
  • History
  • Health
  • Geography
  • Biology
  • Physics
  • Chemistry
  • Computers and Technology
  • Arts
  • World Languages
  • Spanish
  • French
  • German
  • Advanced Placement (AP)
  • SAT
  • Medicine
  • Law
  • Engineering
Pachacha [2.7K]
2 years ago
7

The points a b and c are 3 corners of a parallelogram

Mathematics
1 answer:
nignag [31]2 years ago
5 0

Answer:

m

Step-by-step explanation:

You might be interested in
Alan learned 24 new vocabulary words in 4 weeks. which unit rate describes the situation? 6,8,20,28
Dmitriy789 [7]

Answer: 8 because 24 words divided by 4 weeks is 8.

7 0
2 years ago
Read 2 more answers
The equation of the line in standard form is...
Rudik [331]

Answer:

5x+9y=-16

Step-by-step explanation:

here is my work although I am not 100 percent sure I am right because,I am learning the same thing as you

-6+1 over 4+5

y+1=-5/9(x+5)

y+1=-5/9x-25/9

y=-5/9x-16/9

5/9+y=-16/9

5x+9y=-16

8 0
3 years ago
Read 2 more answers
The label on a gallon of ice cream shows the total fat contents as 9 grams (g) of which 6 grams are saturated fat. What is the r
Lunna [17]
The ratio is (saturated fat) : (total fat) ----- 6 grams : 9 grams ----- Divide both sides by 3 ----- 6/3 grams : 9/3 grams ----- 2 grams : 3 grams ----- 2:3 is the ratio ----- You can also represent it in fraction form : 2/3
5 0
3 years ago
-7 2/3 + (-5 1/3) + 8 3/4=?<br> A: 6 7/12<br> B: -4 5/12<br> C: -21 11/12<br> D: 4 2/3
balandron [24]

Its B

Hope this helps!

May I have brainliest please? :D

4 0
3 years ago
Read 2 more answers
In the figures below, the cube-shaped box is 6 inches wide and the rectangular box is 10 inches long, 4 inches wide, and 4 inche
11111nata11111 [884]
The difference in volume= v^{3} -V*L*H
=6^{3}-(10*4*4)
=216-160
= 56 cubic inches
4 0
3 years ago
Other questions:
  • 3,478 divided by 9<br> 2,205 divided by 6<br> 6,033 divided by 5 <br> 926 divided by 4
    7·1 answer
  • The value of a graphing calculator is $225. After 2 years, the value of this calculator is $160. Find the value of the calculato
    10·1 answer
  • Which of the following represents a term from 3x^2+8x-10
    8·1 answer
  • to graph y=2/3x+4 Emaan plots one point at 0,4 and a second point 2 units right and 3 units up at 2,7 he then draws a line throu
    13·1 answer
  • Factor<br>1) (5a–3b)^2–25a^2<br>2) (−2a^2+3b)^2–4a^4<br>PLS Helppp
    8·1 answer
  • Gina is buying juice for a class breakfast at school.At the discount store,she can purchase 30 individual juice boxes for $21.99
    5·1 answer
  • △ABC has vertices at (-4,0), (-1,6), and (3,-1). What is the perimeter of \displaystyle \triangle ABC△ABC rounded to the nearest
    9·1 answer
  • I'm down to talk........................................................................ sorry it says i have to make it 20 char
    12·1 answer
  • The cost of 7 scarves is $61.25. What is the unit price?
    13·2 answers
  • 700 + 300x = 1000<br> What is x?
    12·2 answers
Add answer
Login
Not registered? Fast signup
Signup
Login Signup
Ask question!