Answer:
$0.37 per oz
Step-by-step explanation:
Unit rate
<u>9 oz costs $3.39 and 1 oz of chips cost: </u>
- $3.39/9 = $0.37 per oz of chips
Answer:
C. Many ang sagot............
Answer:
I think it is 14.1421356237. I needed you can round it down to 14.14.
9.5% of 500 = 47.5
9.5% × 500 =
(9.5 ÷ 100) × 500 =
(9.5 × 500) ÷ 100 =
4,750 ÷ 100 =
47.5;
Answer:
b
Step-by-step explanation: