Answer:
I belive the answer is 3x - 12
One dollar is 100 pennies. In decimal for, each penny can be written as .01
.99 would be 99 cents. One more would make 1.00, or 1 dollar
Your answers are, (100, Hundredth)
Answer 6 dollars and 52 cents
Step-by-step explanation: 6 1/4 = (6.25)
40.75/6.25 = 6.52 per unit price
Answer:
Quadrant I: (1,1), (4,3)
Quadrant II: (-2, 3), (-1, 1)
Step-by-step explanation:
Quadrant I points have positive x and y values. Quandrant II points have negative x values and positive y values.
The regression line will be y = 20.64 - 0.3038x.
<h3>How to explain the regression?</h3>
It should be noted that regression is a statistical method that determine the relationship between the variables.
Here, the regression line will be y = 20.64 - 0.3038x. The slope coefficient is -0.03038 and the intercept is 20.460.
The slope coefficient defines that for a unit increase in the percentage of vacancy rate will reduce 0.3038 unit of monthly office rent.
Learn more about regression on:
brainly.com/question/25987747
#SPJ1