1answer.
Ask question
Login Signup
Ask question
All categories
  • English
  • Mathematics
  • Social Studies
  • Business
  • History
  • Health
  • Geography
  • Biology
  • Physics
  • Chemistry
  • Computers and Technology
  • Arts
  • World Languages
  • Spanish
  • French
  • German
  • Advanced Placement (AP)
  • SAT
  • Medicine
  • Law
  • Engineering
kkurt [141]
4 years ago
15

I need help with this... 4 more than some number d. and 3 is less than X. and the others :(

Mathematics
1 answer:
Greeley [361]4 years ago
3 0
2) C: 4+d

3) A: x-3

4) C: 5(1-f)

I know that this is a few weeks late...

but hope this helps!
You might be interested in
Andy estimated that he would need 79 feet of lumber for a tree house project. He later found that the actual amount of lumber ne
Radda [10]

Answer:

Step-by-step explanation:

79 divided by 68 is your answer

You can do the math

5 0
3 years ago
What is the slope of the line represented by the following equation​
Lapatulllka [165]

Answer:

D 2

Step-by-step explanation:

hope this helps you

5 0
3 years ago
What is the value of y if log <base 5> <index -7> = y?​
Dvinal [7]

Answer:

Hence, the value of y is undefined.

Step-by-step explanation

log_{5} (-7) = \frac{log(-7)}{log(5)} from the property, log_a (b) = (log(a))/log(b).

The value log (-7) was not defined. So, the entire log value also not defined.

Hence, the value of y is undefined.

6 0
2 years ago
Help me asap ill give brainliest
disa [49]

Answer:

-6, -2, 1, 8

Step-by-step explanation:

4 0
3 years ago
Read 2 more answers
The midpoint of the segment joining points (cd) and (m,n) is
lana [24]

yxhfufugugufye6e633648tudydyjeyetshxhchxhd

Step-by-step explanation:

yxhfufugugufye6e633648tudydyje

6 0
3 years ago
Other questions:
  • 3. Lonnie has a gift card worth $600 for a local entertainment store. Movies cost $20 each and newly released video games cost $
    13·1 answer
  • Which function represents the graph of y=10(4)x ?<br><br><br><br> f<br><br> g<br><br> h<br><br> j
    11·2 answers
  • Please anyone?<br><br><br><br> Please!!
    6·1 answer
  • Help Please?! I don’t know how to do this
    8·1 answer
  • Marcie bought a 50-foot roll of packing tape.She used two 8 5/6 foot lengths.How much tape is left on the roll?
    8·2 answers
  • A textbook has a regular selling price of $79.99, and is on sale for $65.50. What is the markdown rate?
    9·1 answer
  • Is 7n+6 equal to 13n?
    13·1 answer
  • A 4-cup bottle of soda costs $5.64. What is the price per pint?
    10·1 answer
  • Solve the short line equation, image attached, giving brainliest please help
    5·1 answer
  • Which is the best estimate for liquid volume of a small carton of milk
    12·1 answer
Add answer
Login
Not registered? Fast signup
Signup
Login Signup
Ask question!