1. b = $95.94 / 6
= $15.99
t = $15.99 / 20
= $0.80
2. A: $1.28 / 8 = $0.16 per oz
B: $1.68 / 12 = $0.14 per oz
Difference: $0.02 per oz
Answer:
$14,903.85
Step-by-step explanation:
So, Ms. Lui earns $775,000 each year. To find the weekly salary, we have to divide the annual income by the amount of weeks in a year. There are about 52 weeks in one year. Let's find the weekly salary:

Therefore, Ms. Lui earns $14,903.85 a week.
Hope this helps! If you have questions about my work, please leave them in the comments!
Answer:(12,5)
Step-by-step explanation:-7 to 5 is 12 and -3 to 2 is 5