12x12=144. Answer is 144 miles
I believe it would be 3×4x<35
Problem 1
<h3>Answers: n = 3 or n = 5</h3>
---------------
Work Shown:

==============================================
Problem 2
<h3>Answers: c = 1 or c = -2/3</h3>
-----------------------
Work Shown:

First let as solve all unit pirce
whistles 21.25 / 25 = $ 0.85 per unit
36 / 50 = $ 0.72 per unit
60 / 80 = $ 0.75 per unit
kazoos
10 / 25 = $ 0.4 per unit
18.50 / 50 = $ 0.37 per unit
27.20 / 80 = $ 0.34 per unit
a.) $ 0.85 - $ 0.72 = $ 0.13
b.) 10 / 25 = $ 0.4 per unit
c.) he must order 80 kazoos she should order