1answer.
Ask question
Login Signup
Ask question
All categories
  • English
  • Mathematics
  • Social Studies
  • Business
  • History
  • Health
  • Geography
  • Biology
  • Physics
  • Chemistry
  • Computers and Technology
  • Arts
  • World Languages
  • Spanish
  • French
  • German
  • Advanced Placement (AP)
  • SAT
  • Medicine
  • Law
  • Engineering
brilliants [131]
1 year ago
13

Convert 2 ounces into grams. Round your answer to the nearest whole number

Mathematics
1 answer:
Marizza181 [45]1 year ago
6 0

Answer: 57

I'm pretty sure that's what it is

Step-by-step explanation:

You might be interested in
2t-7-5t=11 what is the answer
Verizon [17]
<span>2t-7-5t=11

Start by combing like terms:

2-5t=-3t  

Now we have: 

-3t-7=11  

Add 7 to both sides

-3t=18

To isolate t we divide both sides by -3 

Final answer: 
t=-6 </span>
3 0
2 years ago
Does (1,-2) (2,1) (3,0) (4,2) represent a function Yes or No?
Artemon [7]

Answer:

no

Step-by-step explanation:

x= 1, 2, 3, 4

y= -2, 1, 0, 2

y is changing randomly you won't be able to tell what number is next

3 0
2 years ago
Read 2 more answers
Last qestion if answered 40 points and brianlist and if right
Delicious77 [7]

Answer:

320 yards

Step-by-step explanation:

Alright, there was a lot of addition, and you're just gonna have to trust me, the answer is 320 yards

6 0
2 years ago
Please helpppppppppppp
stira [4]
The answer would be 20
6 0
2 years ago
4.
Fittoniya [83]

Answer:

60

Step-by-step explanation:

200*0.30=60

Multiply the percent's by the total cost.

6 0
2 years ago
Read 2 more answers
Other questions:
  • What is the square root of 108?
    8·2 answers
  • What is the value of 1/2 x power of 3 + 5.3y, when x = 2 and y = 3? (1 point)
    7·2 answers
  • Help me solv[tex]tanx=1/2, \pi \ \textless \ x\ \textless \ 3 \pi /2
    7·1 answer
  • Distance and slope for (1,4) &amp; (2,2)
    15·1 answer
  • In the diagram, ∠J ≅ ∠M and JL ≅ MR. What additional information is needed to show ΔJKL ≅ △MNR by SAS? KL ≅ NR ∠L ≅ ∠R ∠K ≅ ∠N J
    14·2 answers
  • Can someone pleaseeee help if you’re correct I’ll give u brainlist
    10·1 answer
  • Please help!
    12·1 answer
  • 1. At Parker's Pizza Parlor, the total cost of an order of 5 slices of pizza is $12.37. This price includes $1. 12 in
    6·1 answer
  • Find the surface area
    12·1 answer
  • Find each unit rate. Round to the nearest hundredth if necessary.<br><br> $1.12 for 8.2 ounces
    8·1 answer
Add answer
Login
Not registered? Fast signup
Signup
Login Signup
Ask question!