Since we are asked for tge graph that represent the total cost for the x numbers of lesson, it will be helpful to illustrate it first this way
for each lesson it will cost $30 dollars
1 lesson $30
2 lessons $60
3 lessons $90
4 lessons $120
5 lessons $150
So from this set of numbers , it is apparent that the grqph in letter c represents the total costs for x numbers of lessonsseethati
Answer:
4-3i is the answer.......
Explanation
<u>Product</u>
(2-i)(1+2i) = 2+4i-i-2i²
= 2+4i-i+2
= 4+3i
conjugate of 4+3i is 4-3i
Ghhfbdnxndnxnxnxxnxnxnbxbzbzbbxbx
The Volume and Surface Area of Prism is 294 in² and 114.33 in³.
<h3>What is pyramid?</h3>
A large structure built especially in ancient Egypt that usually has a square base and four triangular sides meeting at a point and that contains tombs.
Surface rea of rectangular prism,
= 2( lb +bh +lh)
= 2 ( 7*7 + 7*7+ 7*7)
= 2 ( 49+49+49)
= 2*3*49
= 294 in²
Now, Volume,
= bhl/3
= 7*7*7/3
= 114.33 in³
Learn more about volume and surface area here:
brainly.com/question/23302816
#SPJ1
probably this would help.