Answer:
The answer is A
Step-by-step explanation:
change the units to yards
21/3 = 7 yds
12/3 = 4 yds
A= 7*4 = 28 yds
cost = 29.56 * 28 = 827.68
the total cost is $827.68
There are 1,000 grams in a kilogram and she has two kilograms, so there are 2,000 grams. She eats 125 of them so you subtract 125 from 2,000 and you get 1875. She has 1875 grams left of grapes.
Answer:
Equiangular
Step-by-step explanation:
Please look up questions like this instead of posting them. They just waste other people's time.