Answer:
AOS (-2,4)
Max=AOS
Min=(1,-4)(-4,-4)
Step-by-step explanation:
...
It is graph b, its negative
The given ratio is:

To find the unit cost per ounce, we can use proportions as follows:

Now, solve for x:

The cost per ounce (unit cost) is then $0.12/oz
Answer: 26
Step-by-step explanation:
10 : 3 means for every 3 songs he kept, he deleted 10
He deleted 20
10 * 2 = 20
3 * 2 = 6
He deleted 20 songs, and kept 6.
So, he had 26 songs on his MP3 player.
20 + 6 = 26
Answer:
$48
Step-by-step explanation: