In order to determine which subset it belongs, we must rewrite

as



All these three numbers are irrational numbers, hence their product is also irrational
<h2>

</h2><h2>belongs to the set of
irrational numbers</h2>
Answer:
dssfgffdddfggrrghygfdedfhyjjujtg
Answer:
$9.59 for 7 bags of potatoes
Step-by-step explanation:
First you find the unit rate by dividing 6.85 by 5.
The unit rate should equal $1.37.
Then you multiply that and 7 which equals $9.59
9514 1404 393
Answer:
C. 3√2 units
Step-by-step explanation:
The diagonal of a square is √2 times the side length. For a square with side length 3, the diagonal is 3√2.
__
If you like, you can see this using the Pythagorean theorem.
d² = s² + s² . . . . . where d is the diagonal, and s is the side
d² = 2s²
d = √(2s²) = s√2
For s=3, ...
d = 3√2