1answer.
Ask question
Login Signup
Ask question
All categories
  • English
  • Mathematics
  • Social Studies
  • Business
  • History
  • Health
  • Geography
  • Biology
  • Physics
  • Chemistry
  • Computers and Technology
  • Arts
  • World Languages
  • Spanish
  • French
  • German
  • Advanced Placement (AP)
  • SAT
  • Medicine
  • Law
  • Engineering
Alex777 [14]
11 months ago
11

PLS HELP 20 POINTS!

Mathematics
1 answer:
sashaice [31]11 months ago
6 0
Answer: f> 24s+250
Hope it’s right!!! Have a great day :))

You might be interested in
Your cost is $250.you increase by 125%.what is the selling price?
Vitek1552 [10]
The answer is $312.50
8 0
3 years ago
ASAP!!!!!PLEASE HELP
ki77a [65]

\frac{distance}{time} =\frac{100/1609}{5/3600} = approx. 44.64\\answer D

8 0
3 years ago
Read 2 more answers
Help help help pls pls
olganol [36]

Answer:

see explanation

Step-by-step explanation:

Under a clockwise rotation about the origin of 90°

a point (x, y ) → (- y, x ) , then

(3, 3 ) → (- 3, 3 )

(3, 4 ) → (- 4, 3 )

(5, 3 ) → (- 3, 5 )

4 0
3 years ago
What is the volume of the rectangular prims ?
tangare [24]

They are all different sizes.

8 0
3 years ago
Which statements are true about Gretchen's adjusted data set?
GenaCL600 [577]

Answer:

The spread values are closer to the spread values of Manuel’s data set.

The data set is approximately symmetric.

The data set is skewed left.

Step-by-step explanation:

Its right on edmentum

6 0
2 years ago
Read 2 more answers
Other questions:
  • The ratio of cups of water to cups of milk in a recipe is 1 to 3.
    15·1 answer
  • A 9-pack of notebooks costs $3.87. What is the unit price?
    6·2 answers
  • Lee washes the outsides of houses. It takes him 40 minutes to power wash a one-story home, and he uses 180 gallons of water. Pow
    10·1 answer
  • Please answer and explainp
    7·1 answer
  • A cup of raw Arborio rice weighs 7 ounces. One cup will serve 1 people. Arborio rice is purchased in 2-pound boxes for $1.99. Ho
    8·1 answer
  • Is 2/11 bigger than 3/12
    10·2 answers
  • What is the x-axis and the y-axis of -2x+2=-4​
    10·1 answer
  • How many solutions does the system have? { y = − 7 x + 8 y = − 7 x − 8 ⎩ ⎪ ⎪ ⎨ ⎪ ⎪ ⎧ ​ y=−7x+8 y=−7x−8 ​
    10·2 answers
  • Nachelle went to the store to buy some almonds. The price per pound of the almonds is $6.50 per pound and she has a coupon for $
    15·1 answer
  • Can I have help please
    8·2 answers
Add answer
Login
Not registered? Fast signup
Signup
Login Signup
Ask question!