Answer:
$3.98(estimated)
Step-by-step explanation:
3c (cake) + 2(2c - 11) (bread) = 5.87
3c + 4c - 22 = 5.87
7c - 22 = 5.87
7c = 5.87 + 22
7c = 27.87
c = 3.98
The answer is 0.7 kilometers
$4/3=$1.33 per pound.
$9/8 = $1.13 per pound.
The second one is cheaper.
Answer:
6
Step-by-step explanation:
2 x 3 = 6
Answer: x = -12 is the correct answer
Step-by-step explanation: the moderator that deleted this if is so wrong then just tell me why is wrong if you are so smart.