4,5,9,10
just add two to each number
10 lbs of apples will cost $55
This is simple. First, you would need to find the unit rate, which is 5.5
You find the unit rate by simply dividing 33 by 6. Next, after you found your unit rate, you're going to multiply that by 10. We now know that 10 x 5.5= 55. Therefore, you will need $55 for 10 lbs of apples.
I hope I helped :)
Answer:
(x+5) (x-2)
SO -5 and 2 option A
Step-by-step explanation:
factor it. and set equal to zero.
It is 132 inches...............