127.40/26 = $4.90 per pound
18 * 4.9 = $88.20
It would cost $88.20
Answer:
C) 22
Step-by-step explanation:
I have set up an equation based off of what Abraham said.

The number should be 22.
Hope this helps.
Hope this helps.
Answer:
37.5 hours.
Step-by-step explanation:
750-300=450
450/12= 37.5
Liza needs to work 37.5 hours.
To check work:
37.5*12=450
Answer:
18=1/12
Step-by-step explanation:
you take both fractions and multiply them to get 1/12