1answer.
Ask question
Login Signup
Ask question
All categories
  • English
  • Mathematics
  • Social Studies
  • Business
  • History
  • Health
  • Geography
  • Biology
  • Physics
  • Chemistry
  • Computers and Technology
  • Arts
  • World Languages
  • Spanish
  • French
  • German
  • Advanced Placement (AP)
  • SAT
  • Medicine
  • Law
  • Engineering
djverab [1.8K]
3 years ago
10

How do you complete a graph based on a table

Mathematics
1 answer:
EastWind [94]3 years ago
7 0

by calculating the given information and the equation in table

You might be interested in
What is 65/8 as a mixed number
Stolb23 [73]
List\ of\ the\ multiples\ of\ 8:0;\ 8;\ 126;\ 24;\ 32;\ 40;\ 48;\ 56;\ \boxed{64}\\\\\frac{65}{8}=\frac{64+1}{8}=\frac{64}{8}+\frac{1}{8}=\boxed{8\frac{1}{8}}
6 0
3 years ago
Read 2 more answers
2(m-n^2)-6(n^2+3m) simplify by like terms
umka2103 [35]
2(m-n^2)-6(n^2+3m)
=2m-2n^2-6n^2+18m
=20m-8n^2


Done ✅ Hope it helps
5 0
3 years ago
Me remaining days
Alex73 [517]
Well $25 is the standard price initially.

$10 is added every hour as a constant rate.

Therefore a. 25 + 10h is the right expression
4 0
4 years ago
Find the slope between the points (4,12) and (7,5)
deff fn [24]

Answer:

7/-3 or 2 1/3

Step-by-step explanation:

slope is y2-y1/x2-x1

this leaves you with

12-5/4-7

which = 7/-3

6 0
2 years ago
Someone help me please!!
olganol [36]

Answer:

346

Step-by-step explanation:

(40*22)-(34*16)

=880-544

=346

3 0
3 years ago
Read 2 more answers
Other questions:
  • How would you write an equation of the line with the points (-2,4) (4,1)
    14·1 answer
  • Evaluate the numerical expression. 2.5(−4.4 − 3.5) <br><br> A) −14.5 B) −19.75 C) −2.25 D) 19.75
    14·2 answers
  • a tv is on sale for 135. this is 65% of it original price. what is the original price as an algebraic equation
    13·1 answer
  • Solve for x: -2(x + 3) = -2(x + 1) - 4
    10·2 answers
  • A puzzle piece in the shape of a triangle has perimeter 25 centimeters. Two sides of the triangle are each twice as long as the
    10·1 answer
  • Determine the rate and the unit rate. $18 for 6 volleyballs
    11·1 answer
  • 4. Use the Distributive Property to Simplify: 3(5y + 9)
    10·1 answer
  • #1 Cassie and Anna went out to dinner together. Cassie paid 8 dollars more than
    10·1 answer
  • What Is 89 ÷ 32 + 18 ? Please Help Will mark Brainliest.
    5·2 answers
  • What value is equivalent to 32 · 43?
    11·2 answers
Add answer
Login
Not registered? Fast signup
Signup
Login Signup
Ask question!