Find unit cost buy dividing price by number of muffins:
3.50 / 4 = 0.875 for 1 muffin.
Multiply price for one muffin by 12 ( 12 in a dozen).
0.875 x 12 = $10.50 for a dozen.
Answer:
Ok well it’s obviously not 140 Bc that’s more Doctors than they had to start and it isn’t 20, it’s not 40, so it’s 60.
Step-by-step explanation:
Also if you do 100/5 you get 20 and 5-2 is 3 so 20 times 3 is 60 so yeah
24 ounces of cider and 24 ounces of cranberry juice
If you are being serious it's 19