Assuming that the ratios stay the same, the answer is going to be 6 because the total number of nuts drawn originally was 48, and 9 were cashews. To maintain this ratio when 32 nuts were drawn, the number of cashews will be 6.
It could be either y = 12.75x or y = 13x. Check if you made a typing error because these rates are both better than B
Answer:
Step-by-step explanation:
3c + 5w = 16
6c + 2w = 22
-6c - 10w = -32
6c + 2w = 22
-8w = -10
w = 10/8 = 5/4 = $1.25 per lb
3c + 5(1.25) = 16
3c + 6.25 = 16
3c = 9.75
c = $3.25 per lb
Diyziydoyxoydoydtisirxuuttfxoydiyxim not sure on what ur asking
Answer:
2t-7
Step-by-step explanation:
Not sure what you need ;( hope this helps!