1answer.
Ask question
Login Signup
Ask question
All categories
  • English
  • Mathematics
  • Social Studies
  • Business
  • History
  • Health
  • Geography
  • Biology
  • Physics
  • Chemistry
  • Computers and Technology
  • Arts
  • World Languages
  • Spanish
  • French
  • German
  • Advanced Placement (AP)
  • SAT
  • Medicine
  • Law
  • Engineering
Serjik [45]
3 years ago
5

HELP NOW Which table shows a proportional relationship between x and y? x 1 2 3 6 y 1.5 3 6 9 x 1 3 4 5 y 50 150 200 250 x 3 5 7

8 y 1.5 2.5 3 4.5 x 2 4 5 6 y 6 12 18 21
Mathematics
1 answer:
dem82 [27]3 years ago
4 0

Answer: B - x 1 3 4 5 y 50 150 200 250


Step-by-step explanation: The equation is y = 50x


You might be interested in
Three fourths divided by one eighths
Ilya [14]
3/4÷1/8 is the same as 3/4×8/1.
3×8=24
4×1=4
That becomes 24/4 which simplifies to 6. Your answer is 6.
4 0
3 years ago
An elevator goes up 7 floors and then down 4 floors. What integer represents the change in the floor​ level?
Leokris [45]
+3

The elevator went up 7 floors, making the current integer +7. The elevator then went down 4 floors, so 7 - 4 is 3. The final answer representing the change in floor level is +3 (positive three.)
3 0
3 years ago
Read 2 more answers
1/2 divided by 4 help meee​
sveta [45]

Answer:1/2 ÷4 = 1/2 x 1/4 = 1 /8

Step-by-step explanation:

4 0
3 years ago
Read 2 more answers
What is a converse angle
valentina_108 [34]
Congruent triangles are triangles that have the same size and shape. In particular, corresponding angles <span>have the same measure, and corresponding sides have the same length. </span>converse. close window.Converse means<span> the "if" and "then" parts of a sentence are switched.</span>
4 0
3 years ago
Michael wants to plant a circular flower garden in his backyard. If the radius of his garden is 12.5 feet, what is the circumfer
bixtya [17]

Answer: 78.54

Step-by-step explanation: :D

7 0
2 years ago
Other questions:
  • Can you help me solve this inequality?
    15·1 answer
  • A recipe for 6 dozen cookies calls for 3/4 cup of sugar. How much sugar is needed to make 4 dozen cookies? pls show all work and
    15·1 answer
  • Rewrite the following equation in standard form. y=4x+10
    13·1 answer
  • Angel buys a 12-pack of granola bars for $9. What is the unit price? $1.33 $0.75 $1.20 $0.80
    10·1 answer
  • Many employees screen gpa in addition to a variety of skills. Suppose a student is in the last semester of college and has a 2.6
    14·1 answer
  • Help me it’s so hard
    5·2 answers
  • HELP PLEASE THE QUESTION IS ON THE PICTURE!!
    13·1 answer
  • Solve for T Leave your answer in simplest radical form.
    5·1 answer
  • Lillian went shopping for a new phone because of a sale. The price on the tag was $20, but Lillian paid $16 before tax. Find the
    12·1 answer
  • 2. Last year, Mr. Leon had a rectangular gardenwith an area of 208 square feet. This year thedimensions of the garden are the si
    6·1 answer
Add answer
Login
Not registered? Fast signup
Signup
Login Signup
Ask question!