You will have $5 left because if you spend 1.25 on 12 snacks you will spend $15
(12 + 2v + 13v^3) + (13v^3 + 7 + 7v)
12 + 2v + 13v^3 + 13v^3 + 7 + 7v - drop the parenthesis since adding
13v^3 + 13v^3 + 7v + 2v + 12 + 7 - Group by like terms
26v^3 + 9v + 19 - combine like terms
I think the scale of the factor of area is 2
Find how much 1 box costs by dividing.
9 ÷ 5 = 1.80
Now, multiply 1.80 by 20.
1.80 × 20 = 36
<h2>Answer:</h2>
<u>20 boxes of cookies costs </u><u>$36</u><u>.</u>