Answer:
2x4 - 5x1x3 {bracket means times] =8-15=-7
Step-by-step explanation:
2f=2xf=2x4=8
-
g=5x1x3=15
=8-15
=-7
Answer:
d
Step-by-step explanation:
because if u look at 4 on the right there is no dot there or below it
120-(120*20%) = 120-24 = 96
Natasha paid $96.
0.8p represents how much the price was when Natasha paid.
a straight line = 180 degrees
so the missing angle is 180 - 130 = 50 degrees
1. 2.00/64=3.125 cents per oz
2. 7.50/256=2.930 cents per oz.
3. The best deal is at the whole sale