Hello!
1/3 × 3/5 = 3/15
The correct answer is the first rectangle, because it has a total of 15 squares, and 3 of them are shaded blue.
Answer:
<h2><u>Toothpaste</u></h2>
Smiles = $0.215 per ounce
Tartar Free = $0.2075 per ounce
Bright = $0.19875 per ounce
I will buy Bright because it is the cheapest.
<h2><u>Sunscreen Lotion</u></h2>
Bronze Smart = $0.23625 per ounce
Ray Block = $0.25 per ounce
Healthy Glow = $0.3725 per ounce
I will buy Bronze Smart because it is the cheapest sunscreen here.
<h2><u>Deodorant</u></h2>
Fresh = $0.29875 per ounce
Clean Scent = $0.259 per ounce
Spring = $0.24833333333 per ounce
I will buy Spring because it costs less than the other deodorants.
Step-by-step explanation:
divide the cost by the ounces and you will get the cost per ounce
Have a nice day! :-)
Answer:
The slope is
.
Step-by-step explanation:
The equation is conveniently in slope-intercept form.

m - slope
b - y-intercept
-2/3 is in m's spot, so it is the slope of the equation.

Hope this helps.
Answer:
How many siblings does the average 6th-grade student have?
Step-by-step explanation:
In order to know the average, you need to collect all the amounts of siblings 6th grade students have and then you need to add them all together and divide by how much numbers there are and you'll get your average.
Answer:
T= 4p-18-pr
Step-by-step explanation: