The answer is 24.25 hope it helps
Answer:
is not possible
Step-by-step explanation:
<u><em>The question in English is</em></u>
we are building a road that links the points a = (12 ,21) and b =(17,23) another point is in c =(3,9) it is possible that a single road allows to join these three points?
we know that
The formula to calculate the slope between two points is equal to

step 1
Find the slope ab
we have
a = (12 ,21) and b =(17,23)
substitute


step 2
Find the slope ac
we have
a = (12 ,21) and c =(3,9)
substitute


simplify

step 3
Compare slopes ab and ac
The slopes are different
That means ----> is not possible that a single road allows to join these three points
Answer:
Samir wins by 20 seconds
Step-by-step explanation:
pls dont cheat on quiz: ask for extra practice from teacher and ask questions if you don't get material
6- ounce packet rate = $0.72 .
In order to find the one ounce rate, we need to divide $0.72 by 6.
On dividing 0.72 by 6, we get $0.12.
<em>Therefore, first unit rate is $0.12 per ounce.</em>
3- ounces packet rate = $0.27.
In order to find the one ounce rate, we need to divide $0.27 by 3.
On dividing 0.27 by 3, we get $0.09.
<em>Therefore, second unit rate is $0.09 per ounce.</em>
<h3>So, we can say that each pair of rates is not equivalent. </h3>