1answer.
Ask question
Login Signup
Ask question
All categories
  • English
  • Mathematics
  • Social Studies
  • Business
  • History
  • Health
  • Geography
  • Biology
  • Physics
  • Chemistry
  • Computers and Technology
  • Arts
  • World Languages
  • Spanish
  • French
  • German
  • Advanced Placement (AP)
  • SAT
  • Medicine
  • Law
  • Engineering
poizon [28]
3 years ago
15

How do I solve this??? It’s the radicals that confuses me.

Mathematics
1 answer:
son4ous [18]3 years ago
4 0
This problem cannot be solved but I solved the radical for you

You might be interested in
Which is the factored form of 3y − 18?
Lesechka [4]
3y-18
Pull out 3 (common factor):
3(y-6)

A) 3(y-6) is the correct answer
6 0
3 years ago
Read 2 more answers
Which of the following is correct?
Brums [2.3K]
C) it is a closed figure made up of straight lines.
6 0
2 years ago
What is 3/8 in decimal form
forsale [732]
Simple; you want to divide 3 and 8.

3 / 8 = 0.375

And there's your answer! Remember that a fraction is just a fancy division problem! :)
4 0
3 years ago
Read 2 more answers
A. Is this mapping diagram a function? Why or why not?
nikitadnepr [17]

Answer:

40--C   A ---is not[figure it out in your own words,your teacher might suspect something] and B---times 40

Step-by-step explanation:

b--40+40=80   80+40=120 and 120+40=160                A=subtract 40 from all the other answers such as 40-160=120       40-120=80  and 40-80=40

5 0
3 years ago
Help would be appreciated,i wasnt there for most of this unit and don't know how to solve this
MAXImum [283]
Dynarntnrhrjarjstsjrhgrhtjaathrhrkd we yttrhguqrjstjstktjttjtj
7 0
3 years ago
Other questions:
  • Hi guys I need help in these two or one I will post one by one please help me in these pleaseeeee.Im so confuseddddd
    9·2 answers
  • A = 2, b = -4, c = 7, and d = -3
    12·1 answer
  • Which point on the graph tells you the number of pies you could make with 3/4 cup of sugar? A-(4,3) B-(1, 3/4) C-(8,6) D-(0,0)
    15·1 answer
  • If 5 cans of baked beans cost $2.85, how<br> many cans of baked beans can be bought<br> for $19.38?
    10·1 answer
  • Answer 16., 17., and 18., Text me after you have..!
    10·1 answer
  • A farmer has a rectangular field.the field is 300m long and 200m wide. calculate the perimeter of the field
    7·1 answer
  • The cost of raincoat is rs 400 and VAT is rs 40 find the rate of VAT​
    15·1 answer
  • The price for 7 lb of potatoes is $5 what is the price per pound.​
    6·1 answer
  • 20 POINTS ANSWER QUICK<br> 7 (1) = 7 is an example of what property?
    12·2 answers
  • I need help...this is for a quiz i need to pass
    11·1 answer
Add answer
Login
Not registered? Fast signup
Signup
Login Signup
Ask question!