1answer.
Ask question
Login Signup
Ask question
All categories
  • English
  • Mathematics
  • Social Studies
  • Business
  • History
  • Health
  • Geography
  • Biology
  • Physics
  • Chemistry
  • Computers and Technology
  • Arts
  • World Languages
  • Spanish
  • French
  • German
  • Advanced Placement (AP)
  • SAT
  • Medicine
  • Law
  • Engineering
tatyana61 [14]
3 years ago
15

Which number line represents the solutions x+4=2

Mathematics
1 answer:
11111nata11111 [884]3 years ago
4 0

there arent any options

You might be interested in
Dan drank 7/8 of a bottle of water During basketball practice. He then drank Another 4/8 of a bottle after practice. How much wa
Lina20 [59]

Answer:

In total Dan dranked 11/8 of his bottle or as a mixed number 1 and 3/8 of his bottle.

Step-by-step explanation:

6 0
3 years ago
PLZZZZZZ I NEED HELP IM SO TIRED PLZZZZZZZZ
ipn [44]

Answer:

8.99

Step-by-step explanation:

\left|-46.09+51.64\right|+\left|18.08-21.52\right|

\left|-46.09+51.64\right|=5.55

\left|18.08-21.52\right|=3.44

5.55+3.44

8.99

8 0
3 years ago
Does anyone know what k+2x=3 Does anyone know the answer?
alexira [117]

Answer:

You can only be able to solve two variables, k and x based on what you input as your question

k= -2x+3

x= (3-k)/2

5 0
3 years ago
Read 2 more answers
How long does it take to travel 360 km at a constant speed of 12 km/h?
Law Incorporation [45]

Answer:

30 hours is the right answer

5 0
3 years ago
What is the answer when u covert the fraction 9/20 to decimal
ozzi
\dfrac{9}{20}=\dfrac{45}{100}=0.45
7 0
4 years ago
Other questions:
  • A sphere has a diameter of 11 inches. What is it's surface area? Use 3.14 to approximate pie
    9·1 answer
  • 6th out 10 questions
    15·2 answers
  • Mary is three times older than seth is. if their ages total 76, how old is mary. Please answer ASAP
    13·1 answer
  • Angel buys a 12-pack of granola bars for $9. What is the unit price? $1.33 $0.75 $1.20 $0.80
    10·1 answer
  • PLEASE HELP AS SOON AS POSSIBLE!!!​
    12·1 answer
  • 650 marked down to 475 what is the percent markdown
    5·1 answer
  • What effect will replacing x with (x+7) have on the graph of the equation y=x2 y = x 2 ? A. slides the graph 7 units right B. sl
    14·1 answer
  • You want to buy some noodles. A 9-ounce package costs $3.24. A 12-ounce package costs $4.20. A 20-ounce package costs $7.60. Whi
    9·1 answer
  • Keelin’s hourly rate went from $9.50 per hour to $10.25 per hour. What is the percent increase?
    8·1 answer
  • Use a recursive function for the geometric sequence 2, -6, 18, -54,... to represent the 9th term.
    8·2 answers
Add answer
Login
Not registered? Fast signup
Signup
Login Signup
Ask question!