1answer.
Ask question
Login Signup
Ask question
All categories
  • English
  • Mathematics
  • Social Studies
  • Business
  • History
  • Health
  • Geography
  • Biology
  • Physics
  • Chemistry
  • Computers and Technology
  • Arts
  • World Languages
  • Spanish
  • French
  • German
  • Advanced Placement (AP)
  • SAT
  • Medicine
  • Law
  • Engineering
ehidna [41]
3 years ago
8

Which is the better buy; 3 pounds for $8.31 or 5 pound for $12.95

Mathematics
2 answers:
irina1246 [14]3 years ago
5 0
I agree, definitely 5 pound for 12.95
aliya0001 [1]3 years ago
4 0
I would say 5 pounds for $12.95
Hope this helps!
You might be interested in
Which statement explains Joni’s error?
USPshnik [31]

Answer:

um can i see the statements?

Step-by-step explanation:


8 0
3 years ago
The ratio of red marbles to blue marbles is 3:5. If there are 360 marbles total in the collection, how many of each color are th
kari74 [83]

Answer:

135 red and 225 blue

Step-by-step explanation:

8 0
3 years ago
Read 2 more answers
Different ways to show subtraction for a problem like 32 - 15
chubhunter [2.5K]
15-32=                                                                                                                     32-15=                                                                                                                                                           32                                                                                                                          -15                                                                                                   15                                                                                                                          -32
8 0
2 years ago
A boat travels 40 miles in 2
Veseljchak [2.6K]

Answer:

480 miles in 24 hours.

Step-by-step explanation:

40miles/2hours = x miles/24hours

40 × 24 ÷ 2 = 480

<em>good luck, i hope this helps :)</em>

5 0
3 years ago
Read 2 more answers
Ladonna sold 210 365 tickets yesterday She sells more tickets today than yesterday. How many tickets does Ladonna sell today?
aalyn [17]
Ladonna can sell 210,366 tickets and over :)
5 0
3 years ago
Read 2 more answers
Other questions:
  • Sharon earns a commission at tabletop stereo of 12% for all monthly sales over 40,000 last month she sold 42,700 of stereo equip
    7·1 answer
  • PLSSSSSSSS HELP (2 + 7i) - (6 + 8i) + (10 - 10i)
    5·1 answer
  • Math question.......................................
    10·2 answers
  • A faucet drip 2/3 gallon h2o in 10 hrs. how much h20 drips per day. 1/15,5/18,1 3/5 or 6 2/3 gallons
    13·1 answer
  • What is the slope of the line through(1,-1) and (5,-7)
    12·1 answer
  • Convert the measurement. HELP ME ASAP
    14·1 answer
  • Which number line shows the solution ​
    9·1 answer
  • EASY MATH (no links or get reported)
    13·1 answer
  • John baker cells insurance and is paid a 3.5% commission on the total sales for the month of June has a goal of earning 4500 a m
    14·1 answer
  • The rock cycle is an explanation of the conservation of
    14·2 answers
Add answer
Login
Not registered? Fast signup
Signup
Login Signup
Ask question!