The answer is B. Each lb of cranberries is 2.52
Hope this helps!
The answer is 4.23 the second meteorite wieghts 4.23 pounds
Answer:
$16
Step-by-step explanation:
Looking at the Price for 5 Items (10 dollars), That means the Price Per Item Is 2 dollars. Now we know the Cost per Item, We need to multiply the Cost per item by 8 (2*8) making it 16.
Answer:
B) 2 1/4
Step-by-step explanation:
Use the given functions to set up and simplify
h(8). The answer is −22. Hope this help! :)