1answer.
Ask question
Login Signup
Ask question
All categories
  • English
  • Mathematics
  • Social Studies
  • Business
  • History
  • Health
  • Geography
  • Biology
  • Physics
  • Chemistry
  • Computers and Technology
  • Arts
  • World Languages
  • Spanish
  • French
  • German
  • Advanced Placement (AP)
  • SAT
  • Medicine
  • Law
  • Engineering
Maurinko [17]
3 years ago
13

Shelly states that the triangle below are similar which proportion supports her statement

Mathematics
1 answer:
Over [174]3 years ago
3 0
This question is incomplete no ocitures
You might be interested in
Help me please thanks
kow [346]
Correct answer:
First reflect across the y-axis, then rotate 90 degrees clockwise about point K, then shift 3 units down.
6 0
2 years ago
2 - 4n = -3n - 3 - 6 + 11
goblinko [34]

Answer:

0 is the answer

Step-by-step explanation:

8 0
2 years ago
Read 2 more answers
Help on problem 11 plz
Charra [1.4K]
Dalam suatu perlombaan seorang pembalap sepeda menempuh lintasan berbentuk lingkaran dengan jari jari 500 mjika pembalap tersebut menempuh jarak 15.700 m maka jumlah putaran yang di tempyh...
4 0
3 years ago
Chloe draws 8 pictures Reggie draws I more picture than Chloe. How many pictures do they draw?
Marat540 [252]
Reggie Would Draw 9 Pictures
And Together They Draw 17
8 0
3 years ago
Read 2 more answers
WILL GIVE BRAINLIEST! Please help me quickly with math!
Inga [223]
4 units hope this helps

8 0
3 years ago
Read 2 more answers
Other questions:
  • 32 pt =how many gallons
    6·2 answers
  • What is 57-18? Plshelp
    11·2 answers
  • Amy is running in the 100-meter dash at her school's annual track meet. If Amy's speed is 8 meters/second, how long will it take
    5·1 answer
  • KL = 8x-5 and LM = 6x+3
    6·2 answers
  • −7x−9 from -4x^2+3x-5−4x <br> 2<br> +3x−5.
    5·1 answer
  • 9x -7 greater and equal to 38
    13·1 answer
  • 16 soccer cards and 22 baseball cards into group. What is the greatest number of cards she can put in each group? How many group
    6·1 answer
  • Which of the solids above uses the best units
    14·1 answer
  • ASAPPP!!!! HELP I WILL GIVE 100POINTS AND BRAINLIST Question 9 (Essay Worth 10 points)
    14·1 answer
  • if bought 15 caterpillars for $3.00, how much was each caterpillar (find the unit rate for price per caterpillar)
    8·2 answers
Add answer
Login
Not registered? Fast signup
Signup
Login Signup
Ask question!