Answer: A. The difference of the two means is significant at the 68% confidence level, so the null hypothesis must be rejected.
Step-by-step explanation:
I just got it right on PLATO, so I know it’s 100% correct.
19,008 I just used a calculator
Lisa's cut will be represented by the equation y = 1/4x + 4
Answer:
D. $0.05
Step-by-step explanation:
Don't worry! I'll help you through it.
So we just have to find the unit rate (price) per apple.
$4 divided by 5lbs bag = $0.80 so, The 1st bag is $0.80 an apple.
$6 bag divided by 8lb = $0.75 an apple.
Now, simply subtract
0.80
-0.75
0.05
So your answer is D, $0.05
Have a great day!
~PumpkinSpice1