Equation Answer is 1,000!
Answer:
numbers ABC sign <u>each</u><u> </u><u> </u><u> </u><u>following</u><u> </u><u> </u><u>find</u><u> </u><u>formula</u><u> </u>
Answer:
£5.04
Step-by-step explanation:
Let's first find the unit cost.
£3.60/2.5kg = £1.44/kg
To find out how much money 3.5kg of apples costs, we simply need to multiply the unit price by 3.5.
£1.44/kg * 3.5kg = £5.04.
Answer:
9 and 4/5
Step-by-step explanation:
Answer: d=3
Step-by-step explanation: 3 times 3 is 9
9 times 3 is 27