Answer:
C, $4.47
Step-by-step explanation:
Firstly you would see that the cost of 5.2 pounds of grapes is $7.75, so you would divide to find the cost of 1 pound of grapes so 7.75/5.2= 1.49 (round to the nearest 100). Then, times 1.49 by 3. Then you get $4.47
Answer:
.8
Step-by-step explanation:
Answer:
x=25
Step-by-step explanation:
First, we add all like terms. Then, we solve for x.

We can rearrange some things because order does not matter with addition. Next, we just use basic equation solving techniques.
Answer:
well if you are a boy and don't like long hair then sure... but if you are a girl then don't cut... I mean I like long hairs... but it's your choice so.. ok
X-60 WITH X BEING THE BANK ACCOUNT TOTAL - THE WITHDRAWAL DO U HAVE ANY ANSWER CHOICES?