1answer.
Меню
Ask question
Login
Signup
Ask question
Menu
All categories
English
Mathematics
Social Studies
Business
History
Health
Geography
Biology
Physics
Chemistry
Computers and Technology
Arts
World Languages
Spanish
French
German
Advanced Placement (AP)
SAT
Medicine
Law
Engineering
Pavlova-9
[17]
4 years ago
7
Jeremy has 3 pounds of ground beef to make hamburgers. How many 13-pound hamburgers can he make? 12 9 6 1
Mathematics
Answer
Comment
Send
1
answer:
Law Incorporation
[45]
4 years ago
6
0
Answer: 9
Step-by-step explanation:
Send
You might be interested in
A 5-pound bag of cat food costs $11.25.What is the unit price of the cat food in dollars per pound?
morpeh [17]
The cat food costs $2.25 per pound
6
0
3 years ago
Read 2 more answers
130% of the sum of 7 and a number n is equal to 91.
dybincka [34]
4
0
3 years ago
Read 2 more answers
Ten students were polled about their favorite foods. Four students voted for pizza, three students voted for chicken, two voted
Natali5045456 [20]
Answer:
D
Step-by-step explanation:
Pizza+Tacos+spaghetti+Chicken=10
Pizza+Chicken=7
8
0
3 years ago
Read 2 more answers
What's ?????28x90???
ad-work [718]
Answer:
2520
Step-by-step explanation:
3
0
3 years ago
Simplify Negative 15.6 divided by negative 4.
masha68 [24]
Simplify:
-15.6/-4
(
)
Divide to solve:
You get 3.9
3
0
3 years ago
Other questions:
nora Has 9 yards of ribbon. She's needs 1/5 of a yard of ribbon to make one bow. How many bows can Nora make?
11
·
2 answers
What is 33.54296 rounded to the thousand? PLZ HELP
13
·
2 answers
Hich equation can pair with x + 2y = 5 to create an inconsistent system?
8
·
2 answers
Consider the following formula:<br><br> ax-bc+y=z<br><br> What represents the formula for x?
5
·
2 answers
Poppy bought a new bed for $142. The tax is 7%. How much did she spend in taxes only?
15
·
2 answers
A school fundraiser sells 1,200 raffel tickets each ticket costs 2 there is one grand prize worth 100 and 5 smaller prizes 20eac
5
·
1 answer
!!!!!!!HELP!!!!!!!
7
·
1 answer
A doctor would like to estimate the mean difference in
11
·
1 answer
I need help please .
10
·
1 answer
Find the vector that translate A (-2, 7) to A' (6,4) *
10
·
2 answers
×
Add answer
Send
×
Login
E-mail
Password
Remember me
Login
Not registered?
Fast signup
×
Signup
Your nickname
E-mail
Password
Signup
close
Login
Signup
Ask question!