1answer.
Ask question
Login Signup
Ask question
All categories
  • English
  • Mathematics
  • Social Studies
  • Business
  • History
  • Health
  • Geography
  • Biology
  • Physics
  • Chemistry
  • Computers and Technology
  • Arts
  • World Languages
  • Spanish
  • French
  • German
  • Advanced Placement (AP)
  • SAT
  • Medicine
  • Law
  • Engineering
ankoles [38]
2 years ago
11

532.6 x 8.53 find the product

Mathematics
2 answers:
notka56 [123]2 years ago
7 0
I believe the answer is 4,543.078!
Elza [17]2 years ago
3 0

Answer:

If we multiply it we get 4543.078

You might be interested in
What is 4/5 of 15. Pls tell MAEEE!!!
kirill115 [55]

Answer:

12

Step-by-step explanation:

of is a another word for multiplying or multiplication

6 0
2 years ago
4x+3y=6
sattari [20]

Answer:

D

Step-by-step explanation:

4x + 3y = 6

-4x + 2y = 14

0 + 5y / 5 = 20/ 5 = 4 = y

4x + 3(4) = 6

4x + 12 - 12 = 6 - 12

4x / 4 = -6 / 4 = -3 / 2 =x

5 0
2 years ago
Isaac and victoria share money in the ratio 2:5<br> victoria recieves £6.60
iren2701 [21]
2.64
6.60/5=1.32 (that’s your rate)
2 x 1.32=2.64
This means that Isaac gets £2.64
6 0
3 years ago
A movie theater has n rows and m seats in each row. If each ticket costs $5.60, how much do all tickets to one movie cost?
docker41 [41]

Answer:

All Tickets to one movie cost \$5.60 \times m\times n

Step-by-step explanation:

Given:

Number of rows in theater = n

Number of seats in each row = m

Total number of seats in the theater =  Number of rows in theater \times Number of seats in each row= m \times n

Now given each ticket costs = \$5.60

So to find total of all tickets we need multiply each ticket cost by Total number of seats in the theater

Total tickets cost = each ticket cost \times Total number of seats in the theater  = \$5.60 \times m \times n

3 0
3 years ago
a pack of 12-8 ounce bottles of water costs $3.36.What is the unit cost per ounce of bottled water?$0.03 per ounce$0.04 per ounc
Oxana [17]
It will either be 0.28 or 0,42 depending of what 12-8 means
8 0
3 years ago
Other questions:
  • Which describes the effect of the transformations on the graph of ƒ(x) = x2 when changed to ƒ(x) = −
    11·1 answer
  • Express each decimal as a fraction or a mixed number in simplest form. 0.2727272727
    6·1 answer
  • A new car has a sticker price of 23950 while the invoice price paid on it was 19750what is tge percentage markup
    11·2 answers
  • 1 1/3÷3/5= whats the answer i need help
    5·1 answer
  • Marianna has only nickels and quarters in her piggy bank. Their combined value is $9.15. Their combined weight is one pound. Nin
    14·1 answer
  • What is the vertex and the axis of symmetry of the quadratic function graphed below?
    9·2 answers
  • Idk know the answer
    9·2 answers
  • This right here please
    9·1 answer
  • PLS HELP I HAVE LIMITED TIME PLEASE GUYS
    14·1 answer
  • Please help this is for my son
    13·2 answers
Add answer
Login
Not registered? Fast signup
Signup
Login Signup
Ask question!