Answer:
22.36
Step-by-step explanation:
20*.86=17.2
12 *.43= 5.16
Answer:
0.17 cents per ounce, which is the 20 ounce
Step-by-step explanation:
3.40 / 20 = 0.17 cents per ounce
2.10/14 = 0.15 cents per ounce
Answer:x=3
Step-by-step explanation:
4/5 = 0.80
1/5 + 3/5 = 3/5 + 1/5
Answer:
2x + y = 12 & x = 9 - 2y --- (x = 5, y = 2)
x + 3y = 16 & 2x - y = 11 --- (x = 7, y = 3)
y = 11 - 2x & 4x - 3y = -13 --- (x = 2, y = 7)
2x + y = 11 & x - 2y = -7 --- (x = 3, y = 5)
Step-by-step explanation: