Just divide the price by the amount bought.
7.96÷5
Which equals 1.592. So round that to 1.59.
The unit price is $1.58 per pound.
Hope I helped!
Answer:
corvette corvette.
Step-by-step explanation:
Answer:
Third option is correct
Step-by-step explanation:
Given: 
To choose: the correct option
Solution:


Multiply both sides by - 1

For
, it includes all numbers less than 
The graph is as follows:
Answer:
69,420
Step-by-step explanation:
I like memes
Answer:
A - s^2
Step-by-step explanation: