Answer:
That is correct.
Step-by-step explanation:
2 times 10=20
4 times 1=4
5 times 0.1=0.5
8 times 0.01=0.08
20+4+0.5+0.08=24.58
That is correct.
PEMDAS states that the value in the parenthesis should be evaluated first:
4(5*6)
4(30)
After just multiply the value in the parenthesis by the number outside of the parenthesis:
120
A=LW
A divided by W= L divided by W (cancels out)
Answer: A/W = L
Hope this helps! Can I get brainliest? lol
Answer: okay so trying adding each part and count how many hours is 6 am and add and I hope you get it right if not I’m sorry for you- but you should find a more sure answer
To find the answer, you divide the price by the amount of pencils. This should lead you to have individual Brand A pencils at $0.15 and individual Brand B pencils at $0.12, making Brand B the better buy.