Julio can buy a box of 20 pencils
for $2.80. What is the unit rate in
dollars per pencil?
1 answer:
Answer:
$0.14
Step-by-step explanation:
When you divide the cost of pencils to the amount the pencils is the amount of each pencil.
You might be interested in
394.6÷9=43.84 your answer is this perhaps
13/8=1.625
1.625•65=105.625
105.625 rounds up to 106
Answer:
9^-3/9^12
Step-by-step explanation:
Answer:
A - 3307,50
Step-by-step explanation:
17.05 I think..
this could be it idrk what it is