1answer.
Ask question
Login Signup
Ask question
All categories
  • English
  • Mathematics
  • Social Studies
  • Business
  • History
  • Health
  • Geography
  • Biology
  • Physics
  • Chemistry
  • Computers and Technology
  • Arts
  • World Languages
  • Spanish
  • French
  • German
  • Advanced Placement (AP)
  • SAT
  • Medicine
  • Law
  • Engineering
Liula [17]
2 years ago
8

Which expression is equivalent to (0.23t-0.3)-(0.7t-0.23)

Mathematics
1 answer:
shepuryov [24]2 years ago
6 0

Answer:

8282

Step-by-step explanation:

12

You might be interested in
Destiny paid $6.60 for a dozen cupcakes for a birthday patry. What is the unit cost for each cupcake?
Digiron [165]

Answer: $.55

Step-by-step explanation:

An important thing to know is that a dozen is equal to 12.

12x= 6.60

/12     /12

x=.55

3 0
3 years ago
Read 2 more answers
Can someone help? And yes it shows the whole page! :)
cricket20 [7]

Uhh the the Nader ic clearing at the back page

8 0
3 years ago
What is the value of
svet-max [94.6K]

Answer:

r=4

Step-by-step explanation:

7 0
2 years ago
Read 2 more answers
Memorial Day has been celebrated in various ways since the end of the American Civil War. How many years have passed since the e
Butoxors [25]

Answer:

65 years.

Step-by-step explanation:

the end of the civil war was July 27, 1954.

8 0
2 years ago
What is the fifth exterior angle measure?
alexira [117]

Answer:

50

Step-by-step explanation:

Adds up to 360 degrees

4 0
2 years ago
Other questions:
  • SUBTRACT
    6·2 answers
  • If Dana makes 18 calls in 6 hours how many how many calls does she make in 1 hour
    7·2 answers
  • Write 2 different equations with a sum of 9/5.
    5·1 answer
  • A recipe calls for 1/2 cup sugar, 2/3 cup flour, and 2 1/4 cups of oatmeal. What is the combined measurement of these ingredient
    10·1 answer
  • Please help me. And please show your work. Thanks
    12·1 answer
  • What is green and makes holes
    15·1 answer
  • There are 680 restaurants in downtown Metropolis. 20% of them serve pizza. How many of them serve pizza?
    6·2 answers
  • Answer this please i am stuck
    14·2 answers
  • PLZ HELP MEEEE!!
    10·1 answer
  • A Delivery service charges $25 per pound for making a delivery. If there is an additional 8% sales tax, what is the cost of deli
    13·1 answer
Add answer
Login
Not registered? Fast signup
Signup
Login Signup
Ask question!