Answer and Step-by-step explanation:
There is
in the number 1.
<em><u>#teamtrees #PAW (Plant And Water)</u></em>
Answer:
Step-by-step explanation:
Price of one box = 16.40 ÷ 4 = 4.1
Price of 10 boxes = 4.1 × 10 = 41
-2x-x+8
Step 1) -2x-1x+8
step 2) (-2-1)x+8
Step 3) -3x+8
Answer: -3x+8 :)
Answer:
x₁ = 15 xₙ = x₁ * 7 * n n>1
Step-by-step explanation:
150
2100 = 150 x 7 x 2
3150 = 150 x 7 x 3
4200 = 150 x 7 x 4
x₁ = 150
xₙ = x₁ * 7 * n n>1