Answer:
2 ROUTE 113
Step-by-step explanation:
Pythagorean theorm.
Factor it out.
Simplify the radical.
Answer:
Step-by-step explanation:
The answer is 26 because your finding the rate therfore your trying to find the rate of 1.
Step by step:
52÷2
26
43 is between the 40 and 45
Sorry, what exactly is the question?
127.40/26 = $4.90 per pound
18 * 4.9 = $88.20
It would cost $88.20