1answer.
Ask question
Login Signup
Ask question
All categories
  • English
  • Mathematics
  • Social Studies
  • Business
  • History
  • Health
  • Geography
  • Biology
  • Physics
  • Chemistry
  • Computers and Technology
  • Arts
  • World Languages
  • Spanish
  • French
  • German
  • Advanced Placement (AP)
  • SAT
  • Medicine
  • Law
  • Engineering
katrin2010 [14]
2 years ago
10

PLEASE HELP I WILL GIVE BRAINLIEST I NEED THIS ASAP

Mathematics
1 answer:
Sophie [7]2 years ago
5 0

Answer:

I got this.

Step-by-step explanation:

A+B=C+D. SO YOU WANT TO DATE ME?

You might be interested in
An inlet pipe on a swimming pool can be used to fill the pool in 15 hours. The drain pipe can be used to empty the pool in 20 ho
Delicious77 [7]

Answer:

30 hours i think

Step-by-step explanation:

#CarryOnLearning

hopeithepls

3 0
2 years ago
Read 2 more answers
A 16-ounce of shampoo cost $4.69. What is the price per ounce, rounded to the nearest cent
elixir [45]

Answer:

A, 0.29

Step-by-step explanation:

Since 16 ounces cost 4.69, 1 ounce costs 4.69 divided by 16. This is roughly 0.29, which would then be A.

6 0
2 years ago
Which situation relates to the graph?
enyata [817]
D because there are 10 gallons of gas remaining as you can see on the y axis and 10 gallons is being used for each 10 miles because 10 x 10 is 100 and the graph is counting up by 10
8 0
2 years ago
Help asap!!!!!!!!!! Thank u
Tema [17]

Answer:

The answer is: m\angle 5=34^\circ

Step-by-step explanation:

angles 1 and 5 are equal to each other since a\parallel b

so m\angle 5=m\angle 1=34^\circ

7 0
2 years ago
You can buy 5 items for $10, how much will it cost for 8 items?
shtirl [24]

Answer:

$16

Step-by-step explanation:

Looking at the Price for 5 Items (10 dollars), That means the Price Per Item Is 2 dollars. Now we know the Cost per Item, We need to multiply the Cost per item by 8 (2*8) making it 16.

4 0
2 years ago
Read 2 more answers
Other questions:
  • Please help me I need it.
    10·1 answer
  • Simplify (1/2 pt each)<br><br> -2^3=<br><br> 8^2=<br><br> 9^-1=<br><br> (-4)^-2=<br><br> HELPP PLSSS
    11·2 answers
  • (1,6) and (9,14) standard form
    13·1 answer
  • 28 points !! please help
    12·1 answer
  • If the area of a square is 36 square unit what si the length of a side of the square​
    13·2 answers
  • What is the cost of goods sold?
    13·1 answer
  • how can you determine if a relation represented as an equation is a function? explain your reasoning​
    15·1 answer
  • Write the explicit formula for the geometric sequence below. 6,30,150,175
    5·1 answer
  • At what angle is the cyclist riding on the steep road?
    14·1 answer
  • You pick a card, roll a die, and find the sum. How many different sums are possible?
    12·1 answer
Add answer
Login
Not registered? Fast signup
Signup
Login Signup
Ask question!