Answer:
$2
Step-by-step explanation:
To get this number you can divide the cost by the amount of bars of soap.
12/6=2
20/10=2
Hope this helps!
I believe the answer is 6
Only because I see that I can divide 3 and 2 and I know that the answer is 6
The answers is A x=4.5y because for whatever y is you multiply it by 4.5 and it gives you your x. Trust me. They all match too; I checked.
The brain is about 1500kg when your about the age of fifteen
Answer:
It's choice 2.
Step-by-step explanation:
y=19.485x+86.912
The 19.485 is the slope of the graph of this equation. This gives the rate of change of the amount of the bill (above $86.912) for each added resident (x).