10-4×>10,000??? I'm sorry Im not good at math
Answer:
Step-by-step explanation:
Sorry, because of lack of punctuation and organization, I cannot determine with any confidence the price per kilo of each of the rices.
He will spend the price of one kg of African rice plus twice the price of Basmati rice.
IF
African rice = $1.69/kg
and
Basmati rice = $3.05/kg
THEN
Cost = 1.69 + 2(3.05) = $7.79
Area of rectangular barn = 200 (sqft)
Length= Width + 10
Length x Width = 200 ==> (Width+10)Width = 200
Width² +10Width -200 = 0===> width = 10 ===> length = 20
Well you would just multiply 374 by 15 and that would be your answer
All real solutions
Everything cancels out once you multiply the top equation by two.
0 = 0 which means all real answers.
I hoping you meant question 3. Good luck!